O mnie

Miło mi Cię gościć na moim blogu! Piszę tu o zagadnieniach UX i CX dla e-commerce, czyli o tym, co zrobić, aby Twój e-sklep był intuicyjny w obsłudze, a co najważniejsze – sprzedawał. Cieszę się, że masz ochotę dowiedzieć się o mnie czegoś więcej.

Nazywam się Paulina Rutkowska i dbam o to, aby strony internetowe były użyteczne i łatwo dostępne. Od dłuższego czasu projektuję i pracuję głównie dla e-commerce.

Z wykształcenia Kulturoznawczyni i Medioznawczyni, która swoje pierwsze zawodowe kroki stawiała już w trakcie studiów, pracując dla poznańskich startup’ów. To wtedy polubiłam pracę z programistami (i zrozumiałam specyfikę ich zawodu), nauczyłam się kierować projektami oraz zarządzać ludźmi. Kto już miał okazję ze mną pracować wie, jak ważna jest dla mnie organizacja.

Spotkałam wtedy ludzi, którzy pomogli mi odkryć moje silne i słabe strony, a także zainspirowali mnie do rozpoczęcia własnej działalności. Początki nie były łatwe, a o zmaganiach i samotności przedsiębiorcy (pomimo bycia otoczoną rodziną, znajomymi i tak dalej), mogłabym opowiadać długo. Finalnie nawet czasy pandemii okazały się mi nie straszne!

Co mnie wyróżnia spośród projektantów doświadczeń internetowych?

Jestem osobą, którą cechuje interdyscyplinarność, więc sięgam po różne umiejętności i doświadczenia. Znam cały proces tworzenia marki. Rozumiem managerów, programistów oraz specjalistów od mediów społecznościowych. Wiele z nimi pracowałam.

Sporo satysfakcji sprawiaja mi projektowanie produktów i usług od podstaw, od zera. Zdaję sobie sprawę z tego, jak wiele wysiłku trzeba włożyć nawet w dość niewielki projekt. Ile elementów musi grać ze sobą i płynnie, spójnie działać. Znam też smak trudnych początków i skomplikowanych przedsięwzięć (także tych wyprzedzających swoje czasy). Wiem jak ugryźć te tematy, bo zdaję sobie sprawę z tego, jakie pojawiają się w międzyczasie szanse i zagrożenia.

Nie znikam w eterze. Jestem punktualna. Terminy są dla mnie ważne. Pracuję najczęściej zdalnie, zza mojego wielkiego biurka. Ale spotkań na mieście i dobrej herbaty nie odmawiam, a kontakt “na żywo” jest dla mnie równie ważny, jak online lub telefoniczny.

A prywatnie…?

Uwielbiam gry wideo, a przez kilka lat organizowałam wydarzenia dla graczy i poznańskiej branży gier. Byłam prezeską stowarzyszenia Poznańska Gildia Graczy, obecnie członkini honorowa.

Jestem drobną, niską osobą, pewną siebie i dość ambitną :)) Mieszkam od urodzenia w Poznaniu. Relaksuje mnie jazda autem.

Aktualnie w roli Product Designerki realizuję wspaniałe projekty w Future Mind.

Jestem projektantką doświadczeń internetowych od 4 lat. Zajmuję się również prowadzeniem projektów IT oraz kreatywnych, wspieram moich klientów w marketingu i CX. Udzielam konsultacji w dziedzinie komunikacji wizualnej i strategii marki. Pomagam doprecyzowywać wizję produktu lub usługi, podpowiadam z jakich narzędzi korzystać do mierzenia swoich działań online. Moją specjalizacją jest e-commerce. Pracuję m.in. dla takich marek, jak BIZUMANIA czy E-DIAMENTY.