O mnie

Miło mi Cię gościć na moim blogu! Piszę tu o zagadnieniach UX i CX dla e-commerce, czyli o tym, co zrobić, aby Twój e-sklep był dobrym produktem samym w sobie: użytecznym, dostępnym, a także miłym dla oka. Cieszę się, że masz ochotę dowiedzieć się o mnie czegoś więcej.

Nazywam się Paulina Rutkowska i dbam o to, aby strony internetowe oraz aplikacje mobilne, które tworzę lub którymi się opiekuję, były zorientowane na użytkowników, czyli spotykały się z ich potrzebami. Projektuję, a także doradzam firmom związanym głównie z branżą e-commerce.

Z wykształcenia Kulturoznawczyni i Medioznawczyni, która swoje pierwsze zawodowe kroki stawiała już w trakcie studiów, pracując dla poznańskich startup’ów. To wtedy polubiłam pracę z programistami (i zrozumiałam specyfikę ich zawodu), nauczyłam się kierować projektami oraz zarządzać ludźmi. Kto już miał okazję ze mną pracować wie, jak ważna jest dla mnie organizacja.

Co mnie wyróżnia spośród projektantów doświadczeń internetowych?

Jestem osobą, którą cechuje interdyscyplinarność, więc sięgam po różne umiejętności i doświadczenia. Znam cały proces tworzenia marki. Rozumiem managerów, programistów oraz specjalistów od mediów społecznościowych. Wiele z nimi pracowałam.

Sporo satysfakcji sprawia mi projektowanie produktów i usług od podstaw, od zera. Jasne jest, jak wiele wysiłku trzeba włożyć nawet w dość niewielki projekt. Ile elementów musi grać ze sobą i płynnie, spójnie działać. Znam też smak trudnych początków i skomplikowanych przedsięwzięć (także tych wyprzedzających swoje czasy). Wiem jak ugryźć te tematy, bo zdaję sobie sprawę z tego, jakie pojawiają się w międzyczasie szanse i zagrożenia.

Nie znikam w eterze. Jestem punktualna. Terminy są dla mnie ważne. Pracuję najczęściej zdalnie, zza mojego wielkiego biurka. Ale spotkań na mieście i dobrej herbaty nie odmawiam, a kontakt “na żywo” jest dla mnie równie ważny, jak online lub telefoniczny.

A prywatnie…?

Uwielbiam gry wideo, a przez kilka lat organizowałam wydarzenia dla graczy i poznańskiej branży gier. Byłam prezeską stowarzyszenia Poznańska Gildia Graczy, obecnie członkini honorowa.

Jestem drobną, niską osobą, a do tego pewną siebie i ambitną :). Mieszkam od urodzenia w Poznaniu. Relaksuje mnie jazda autem.

Aktualnie w roli Product Designerki realizuję wspaniałe projekty w Future Mind.

Projektuję produkty digitalowe - strony, aplikacje mobilne i webowe. Zajmuję się prowadzeniem projektów IT oraz kreatywnych, wspieram moich klientów w marketingu i CX. Udzielam konsultacji w dziedzinie komunikacji wizualnej i strategii marki. Pomagam doprecyzowywać wizję produktu lub usługi, podpowiadam z jakich narzędzi korzystać do mierzenia swoich działań online. Moją specjalizacją jest e-commerce.