O mnie

Miło mi Cię gościć na moim blogu! Piszę tu o zagadnieniach UX i CX dla e-commerce, czyli o tym, co zrobić, aby Twój e-sklep był dobrym produktem samym w sobie: użytecznym, dostępnym, a także miłym dla oka. Cieszę się, że masz ochotę dowiedzieć się o mnie czegoś więcej.

Nazywam się Paulina Rutkowska i dbam o to, aby strony internetowe oraz aplikacje mobilne, które tworzę lub którymi się opiekuję, były zorientowane na użytkowników, czyli spotykały się z ich potrzebami. Projektuję, a także doradzam firmom związanym głównie z branżą e-commerce.

Z wykształcenia Kulturoznawczyni i Medioznawczyni, która swoje pierwsze zawodowe kroki stawiała już w trakcie studiów, pracując dla poznańskich startup’ów. To wtedy polubiłam pracę z programistami (i zrozumiałam specyfikę ich zawodu), nauczyłam się kierować projektami oraz zarządzać ludźmi. Kto już miał okazję ze mną pracować wie, jak ważna jest dla mnie organizacja.

Co mnie wyróżnia spośród projektantów doświadczeń internetowych?

Jestem osobą, którą cechuje interdyscyplinarność, więc sięgam po różne umiejętności i doświadczenia. Znam cały proces tworzenia marki. Rozumiem managerów, programistów oraz specjalistów od mediów społecznościowych. Wiele z nimi pracowałam.

Sporo satysfakcji sprawia mi projektowanie produktów i usług od podstaw, od zera. Jasne jest, jak wiele wysiłku trzeba włożyć nawet w dość niewielki projekt. Ile elementów musi grać ze sobą i płynnie, spójnie działać. Znam też smak trudnych początków i skomplikowanych przedsięwzięć (także tych wyprzedzających swoje czasy). Wiem jak ugryźć te tematy, bo zdaję sobie sprawę z tego, jakie pojawiają się w międzyczasie szanse i zagrożenia.

Cenię skuteczną komunikację i punktualność. Terminy oraz umowy są dla mnie ważne. Pracuję najczęściej zdalnie, zza mojego wielkiego biurka. Ale spotkań na mieście i dobrej herbaty nie odmawiam, a kontakt “na żywo” jest dla mnie równie ważny, jak online lub telefoniczny.

Aktualnie jako Product Designer tworzę wspaniałe projekty w Future Mind. Do tej pory współrealizowałam między innymi aplikacje mobilne dla grupy LPP SA (Reserved i Sinsay na iOS/Android), a także przeprowadzałam audyty UX dla takich marek, jak Maczfit czy Biedronka Home.

Po godzinach gram w gry wideo. Interesuję się ezoteryką i astrologią. Uwielbiam książki o tematyce samorozwojowej i psychologicznej. Wierzę, że uczymy się całe życie. Udzielam lekcji z podstaw projektowania graficznego i product designu.